+38 (068) 024 5169   +38 (044) 279 0096    Open Policy Foundation

Новини

 • news-photo
 • news-photo

Оголошено реєстрацію на літні сесії 2019 в Міжнародній Зеленій Школі: дати, програма, умови

23/07/2019 11:37

Перейти на сайт з умовами

Ми – команда митців, науковців та освітян. 
Кожен з нас безмежно любить свою справу і вміє по-справжньому зацікавити нею інших. 
Ми запрошуємо тебе поринути у світ експериментів в науці, технологіях, медіа та мистецтві в мальовничий карпатський Космач, у школу «без стін», в якій лабораторії працюють просто неба, а гірські шелест та пахощі, друзі поруч, наукові експедиції та мандрівки за ягодами в гори, створюють особливу атмосферу, вільну від гаджетів та міського шуму.

 

Про нас

 

Міжнародна Зелена Школа – це спільнота дітей та підлітків, що захоплюються наукою та інноваціями, які можна зробити, експериментуючи в ній (науці). 

Завдання нашої команди – відшукати і захопити наукою тих, у кого є потенціал за 5-10 років стати творчими лідерами з ідеями винаходів, що зможуть змінити не лише певну галузь, місто, а й світ. 
Наша мета - створити потужну спільноту творчих винахідників, які з підліткового віку працюватимуть над власними інноваційними розробками і гідно представлятимуть Україну на світовому рівні.

З 2012го ми організовуємо під час літніх, осінніх, зимових та весняних канікул освітні практичні табори за ST(r)EAM-методикою (S-science, T-Technology, r-research, E-engineering, A-arts, M-math) в карпатському мальовничому селі Космач, інколи – заняття, майстер-класи в Києві, інших містах та селах. 

Нам важливо виростити людину, котра має не лише потужний інтелект, а й, перш за все, добре серце та цінності. Тому дуже багато активностей в нас спрямовано саме на виховання «людей добрих справ», на те, щоб діти вміли працювати в команді і одне одному допомагали.

 

 

Наші переваги

 
Досвід
За 7 років, які існує проект, відвідувачами наших подій та програм стали більше 4 тисяч учасників.
 
 
Підхід
Навчання в МЗШ базується на STrEAM методиці – це інтегровані курси, в яких поєднується навчання науці, технологіям, інженерії, мистецтву, математиці. Водночас засвоюються такі «м'які навички», як робота в команді, тайм-менеджмент, вміння мислити стратегічно та відкидати непотрібне, презентувати напрацювання. Кожне заняття – це мікс цих предметів: якщо вивчаємо біологію, то аналізуємо її через призму технологій, українського традиційного мистецтва, інженерії та бізнесу – так ми вчимося шукати у всьому взаємозв'язки та підґрунтя для взаємопідсилення, а не конкуренції.
У Зеленій школі ми адаптували досвід наших колег з Ізраїлю та США, додавши нашу "зелену родзинку" - автентична культура карпатського села, еко-будинок з величезними вікнами та майстернями на дворі і, звичайно ж, авторські програми наших викладачів - вчителів та молодих вчених.

Ми - соціальне підприємство
Наша соціальна місія – зробити якісну інноваційну освіту (за STrEAM-методикою) доступною для дітей та молоді, які живуть на віддалених, важкодоступних територіях, як от у гірській місцевості або на Сході.

Прибуток, який отримуємо від проведення таборів, ми акумулюємо для створення некомерційних проектів для вищезгаданої аудиторії, надаємо безкоштовні путівки дітям учасників АТО, частину спрямовуємо на вдосконалення умов навчання і проживання (школа без стін, лабораторії просто неба – для нас це філософія, а не рекламні лозунги).

За 7 років ми організували чимало всього, проте мріємо робити більш системні, глибокі зміни. Отже, з придбанням путівки на табір, ви закладаєте цеглинку у побудову таких проектів.
 

Найближчі дати сесій (таборів)

 

3-10 червня

Програма

- астрономічні спостереження, вивчення комет та астероїдів, знайомство з комп'ютерною програмою Astrometrica 
- блогерство
- тайм-менеджмент для школярів Baby SCRUM 
- ботаніка: вивчення лікарських трав, знайомств з рослинами, які пам'ятають динозаврів
- наукові проекти
- мистецькі студії з вибійки, розпису тканин
- етно-майстерні
- тіньовий театр за дитячою поезією Клима Чурюмова 
- походи в гори 
- медіа школа (узг,): Дитяча медіа-студія "Птахи", Школа наукової журналістики, дискусійний медіа-клуб 
- 1 екскурсія в Коломию/Косів/Криворівня 
- можливі додаткові факультативні екскурсії

Під час занять з астрономії Ви зможете оцінити проблему захисту нашої планети від небажаних катастрофічних зіткнень з космічними "гостями". Провести захоплюючі спостереження комет в астрономічній обсерваторії, опрацювати результати і опублікувати під своїм прізвищем у престижних міжнародних виданнях: Minor Plamnet Center Circulars, The Astronomer, в українському журналі «НАШЕ НЕБО». Школярі та вчителі зможуть ознайомитись з авторською методикою Олександра Баранського «Динамічна астрономія: вивчення законів Кеплера через перформанс, театр. 

Одночасно, будуть зніматися блоги і учасники ознайомляться з секретами успішного блогерства. 

Модератори: 
Олександр БАРАНСЬКИЙ – старший науковий співробітник відділу природної флори Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України, координатор Міжнародної астрономічної організації International Comet Quarterly в Україні, керівник секції «Астрономія» відділення МАН в м. Києві, канд. біол. наук

Галина КАСЯНЧУК - художниця, яка працює в техніках акварель, розпис скла, тканин, інші. Понад 20 років викладає мистецтво дітям. Авторка курсів з креативних індустрій в Міжнародній зеленій школі. 

 

12-25 червня

Ви можете самостійно обрати тематику таборів (комбінувати декілька секцій – авторських програм наших викладачів, перелік знаходиться нижче в окремому блоці), опція доступна для групового замовлення. Якщо Ви їдете як окремий учасник, не в складі класу і маєте бажання потрапити у ці дати, залиште, будь ласка, Ваші контакти у реєстраційній формі і ми наді

шлемо усю необхідну інформацію стосовно програми, коли вона точно визначиться.

 

10-23 липня "Школа Кіно і Математики"

В програмі табору:

- акторські тренінги, драматургія, жанр кіно, патріотичне кіно, розкадровка
- уроки фото/відео зйомки; як зробити відео візитівку
- секрети сценариста
- кіноклуб просто неба фільм "Казка про гроші", "Рубіж" дискусія з режисером фільмів
- як зробити безмонтажне відео (відео одним кадром)
- екологічний тізер
- секрети самопрезентації
- акторство і драматургія
- музика в кіно: звук важливий
- озвучка мультфільму
- скласти кадр - це ще та математика
- заняття з поглибленого курсу математики
- програмування через геймінг
- все про зелене кіно від режисерів, акторів, сценаристів і звукорежисерів
- задачі та обговорення - розв'язання та придумування задач
- пробуємо розв'язувати відомі нерозв'язані задачі (гіпотеза Колатца, задача про вихід з лісу та інші)
- логіка, доведення, логічні помилки


Автори програми:

Олеся Моргунець-Ісаєнко, режисерка

Тамара Карпінська, актриса, режисерка

Ірина Єгорченко, старший науковий співробітник Інституту математики національної академії наук України, канд. фіз.-мат. наук

Валентина Пикалова, старший викладач кафедри компютерної математики і аналіза данних НТУ ХПІ

 

 

2-7 липня [не]школа для освітян

 

Метою є створення команди небайдужих освітян для поширення інноваційної STrEAM освіти, в основі якої є цінності милосердя, відповідальності, поваги до національної традиції та розмаїття.
6-денна сесія включає три навчальні модулі, які визначаються в анонсі програми.
Кожна сесія завершується Міжнародною конференцією " Від екології душі - до екології Всесвіту!"
учасникам, які успішно пройшли навчання, видаються сертифікати, де вказується кількість годин (спільно з Луганським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти)
Більше...

 

25 липня-6 серпня «GreenLab»

 

Ставши учасником біологічної майстерні «GreenLab» Ви отримаєте унікальну можливість отримати нові знання з біології та екології, навчитеся працювати з найменшими біологічними об'єктами, визначите ДНК банана та ківі, побачите на власні очі як відбувається дихання у різних видів рослин, навчитеся працювати з живими клітинами і це лише частковий перелік мега цікавих занять.

Програма сесії проводиться спільно з молодими вченими з Донецького національного університету ім. Василя Стуса, «GreenLab».

Автори програми:

Юлія Овчиннікова - в.о.декана біологічного ф-ту Донецького національного університету їм. Василя Стуса, офіційний делегат від України в Європейській раді аспірантів та молодих учених Eurodoc. канд. біолог.наук
Катерина Решетник - асистент кафедри фізіології та біохімїї рослин, заступник декана Донецького національного університету імені Василя Стуса.

 

7 серпня - 20 серпня "Школа юних стартаперів"


Заброньовано.

 

21 серпня - 30 серпня

Ви можете самостійно обрати тематику таборів (комбінувати декілька секцій – авторських програм наших викладачів, перелік знаходиться нижче в окремому блоці), опція доступна для групового замовлення. Якщо Ви їдете як окремий учасник, не в складі класу і маєте бажання потрапити у ці дати, залиште, будь ласка, Ваші контакти у реєстраційній формі і ми надішлемо усю необхідну інформацію стосовно програми, коли вона точно визначиться.

 

Наші секції

 

 • "Школа юних стартаперів" (розвиваємо навички підприємництва у школярів, які захоплюються наукою: вчимось, як створити наукомісткий стартап, як влаштовано маркетинг та скрам-менеджмент) 
 • Майстерні самопрезентації 
 • Школа блогерства (теми, які вчимось висвітлювати: блогерство, стартапи, інновації, для молодших школярів – веселу науку) 
 • Школа мультиплікації
 • Фотостудія
 • Математика і мистецтво, ментальна математика 
 • Робототехніка 
 • Програмування (для дітей з 7 років та для підлітків окремі групи): SCRATCH з використанням геймінгу MAKEY MAKEY (STEM, США) 
 • астрономія ( "Наукові спостереження комет та астероїдів""Хімія та фізика космосу", астрономічні спостереження в телескоп, інші авторські програми) 
 • "Фізика та музика" 

інші секції будуть доповнюватися.

 

Бонуси програми

 

Наукові екскурсії
до навчальних закладів Чернівців, Франківська, Коломиї, у міста: Чернівці, Івано-Франківськ, Коломию, Косів, на гору Піп Іван та ін
Вивчення тадиційних народних ремесел
У Космачі в кожній хаті є майстер або майстриня, а село зберегло свою культурну автентику
Еко-харчування згідно традиційної кухні
з використанням свіжих овочів з власної грядки не залишить жодного осторонь
Англійський розмовний клуб
з носієм мови, на печі, дискутуючи про ціннісні речі
 
До нас можна приїхати класом, змішаною групою (певна група з однієї школи + учасники, які приєднуються), а є ситуації, коли хоче поїхати ще й родина учасника. У цьому плані ми дуже гнучкі. 

Одна група – це 20-30 чоловік і ми маємо змогу її поділити на вікові категорії і рівні підготовки. Наприклад, якщо вік дітей основної групи - це 13-14 років, але до цієї групи приєднується учасник молодше або старше, ми адаптуємо для нього заняття програми.

Наукові предмети викладаються на популярному рівні, тому інформація буде цікавою як пенсіонеру, так і дитині з 4 класу. З іншого боку в нашій програмі є заняття, які передбачають певний рівень знань, тому учасники можуть бути зі спеціалізованих природничо-математичних ліцеїв, мистецьких шкіл, для них є більш поглиблена програма. 
 

Про умови проживання

 

Усі учасники та викладачі Міжнародної Зеленої школи проживають, харчуються та навчаються в одному приміщенні - у нашому будиночку (якщо не вистачає місць, є можливість розмістити вчителів та родини учасників у садибах друзів МЗШ неподалік).

Міжнародна Зелена школа – це не садиба для організації зеленого туризму та відпочинку. Це альтернативна школа з повним пансіоном, в якій головне – дружня радісна атмосфера, інноваційна навчальна програма. Одночасно, умови проживання є скромними.

Приміщення школи – це триповерхова садиба з ґанками, ґалерією, яка виконана повністю із дерева, обробленого глиною та екологічним воском. У деяких кімнатах відсутні високі ліжка, замість них є невисокі піддони та сучасні ортопедичні матраци. Висота стелі на 3 поверсі в деяких кімнатах менше 2 м. Кімнати та санвузли є невеликими.

Проживання у кімнатах від 3 до 6 осіб. В МЗШ відсутні кімнати з проживанням по 1-2 особи.

В школі є оптоволоконний інтернет, WI-FI. Немає телебачення. Телефонний зв'язок обмежений (лише Київстар і частково Vodafone).

Однак, приміщення, посуд, оздоблення школи виконане найкращими українськими народними майстрами, митцями. Встановлено 7 сучасних санвузлів (туалет, душ) зі спеціальною еко-сантехнікою Hansgrohe для економного використання води. Гаряча вода є круглий рік, цілодобово, проте можлива її відсутність, оскільки в Карпатах є перебої з водопостачанням, що пов'язано з екологічними проблемами, зі зміною клімату. Тому інколи користування душем – за розкладом.

Поруч із школою є водоспад і річка, а на території МЗШ – є курінь, гончарня майстерня. Також є город, де зеленошкільці вирощують органічні овочі влітку. Центр села знаходиться на відстані 4,5 км від МЗШ.

Фото школи

 

Харчування здійснюється 4 рази на день. У Зеленій школі еко-харчування. Готує місцева господиня за найкращими традиціями домашньої західноукраїнської кухні. Також в меню є традиційні гуцульські страви. Існує можливість окремого меню для вегетаріанців. Нашими родзинками є кава просто неба з гуцульськими сирами для дорослих та "Космічне Какао" для дітей. Харчування мешканців садиби відбувається тільки за розкладом, працюють правила самообслуговування. Деякі страви готуються в печі.

 

Як проходив табір минулого року

 

 

Вартість

 

*для передоплати необхідно внести 50% вартості, повна вартість повинна бути внесена за 30 днів до початку табору. 

Діють знижки для групових замовлень (знижка у розмірі 300 грн за особу), соціальні ціни та путівки для школярів зі Сходу, дітей учасників АТО і знижки для тих, хто вже брав участь у наших таборах. 

До вартості входить:

Навчальна програма
Проживання
4-разове харчування
Трансфер Коломия-Космач-Коломия

До вартості не входить:
Трансфер до Коломиї
Медичне страхування

УВАГА! З 2019 діє окрема програма бонусів для освітян, які залучають учнів до участі в Міжнародній Зеленій Школі.

 

Забронювати путівку

 

Якщо Ви бажаєте підтримати нас і допомогти зібрати групу, ми розробили спеціальні пропозиції: 

 1. Якщо самостійно набираєте основну групу і їдете з нею в якості керівника, Ви отримуєте гонорар + бонус у вигляді % за кожного набраного Вами учасника; 

 2. Якщо Ви хочете поїхати в якості керівника групи, не маєте можливості набрати основну групу, але можете набрати групу від 3 осіб, то Ви отримуєте гонорар+ бонус у вигляді % за кожного набраного учасника 

 3. Якщо не їдете в якості керівника групи, лише % за кожного набраного Вами учасника. 

 4. Якщо бажаєте поїхати в якості керівника групи, але набором учасників займатись не можете, то Ви отримуєте гонорар керівника.

Деталі щодо умов співпраці - у вкладеному документі

 

Приклад того, як виглядатиме розклад

 

 

Викладачі Міжнародної Зеленої Школи

 

Олександр Баранський

Ст. наук. співробітник відділу природної флори Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка НАН України, координатор Міжнародної астрономічної організації International Comet Quarterly в Україні, головний редактор журналу "Наше небо", керівник секції «Астрономія» відділення МАН в м. Києві, керівник секції "Астрономія", "Ботаніка" Міжнародної Зеленої Школи, канд. біол. наук.

Катерина Решетник

Заст.декана біологічного факультету ДонНУ імені Василя Cтуса, викладач, керівник секції "Екологія" Міжнародної Зеленої Школи.

"Займаюся дослідженням впливу лазерного опромінення на ростові процеси базидієвих грибів.
Вважаю себе креативним біологом, який намагається розвивати науку у вільний час займаюся фітнесом, полюбляю пити каву з молоком просто неба мрію відвідати Венецію та зробити селфі з кенгуру 
Міжнародна Зелена Школа надихає до постійного розвитку та створення нестандартних проектів. Як наприклад "GreenLab".

Олеся Моргунець-Ісаєнко

Керівник секції "Кіношколи"; режисерка.

" В дитинстві я мріяла потрапити в телевізор, хотіла стати героїнею казки, мабуть тому і стала режисером. Я закінчила КНУТКіТ ім.Карпенка Карого.Серед моїх робіт - серія роликів для виставки, присвяченій війні на Донбасі, документальні фільми. В 2018 вийшов на широкі екрани повнометражний фільм «Казка про гроші». В 2019 -фільм «Рубіж. Грубешівська операція». В 2016-2018 працювала з громадською організацією «Відкрита політика», створила серію роликів для дітей, які проживають на території Донбасу та Криму. 
З 2015 року і донині - член журі конкурсу «Коронація Слова». Викладала монтаж в дитячій студії «Червона собака». 
Мрій багато. Займатися тим, що приносило б мені задоволення і користь іншим; подорожувати по світу; екранізувати роман «Диво»; виховати хорошою людиною доньку. А ще я мрію, що коли небудь людство досягне розуміння, що наша планета - то наш дар, який ми маємо цінити і допомагати всьому живому процвітати. Я пишу вірші. Коли стала фотографувати то поезія перейшла в кадр. Дуже люблю дивитися на красу природи, на те як розквітають квіти, на захід сонця...і коли бачу, завжди промовляю «як красиво, як красиво "

Юлія Овчинникова

Модератор секції "GREEN LAB", в.о декана біологічного факультету Донецького національного університету, офіційний делегат від України в Європейській раді аспірантів та молодих учених Eurodoc, керівник секції "Біологія" Міжнародної Зеленої Школи, канд. біол. наук.

 

Забронювати місце

 

Часті питання

 

Вікторія:
Які речі брати з собою дитині?
Команда МЗШ:
За декілька тижнів до початку табору, ми надсилаємо список речей, які рекомендуємо взяти з собою.
 
Катерина:
Якщо моя дитина їде з іншого міста, окремо від основної групи, хто її супроводжуватиме?
Команда МЗШ:
У такому випадку ми або шукаємо супроводжуючого (вихователя) з міста, в якому ви живете, або домовляємось зустрітись у певній точці (у Києві або Івано-Франківську, Коломиї), куди дитина добереться самостійно. В будь-якому випадку кожна ситуація індивідуальна і можна шукати найбільш оптимальні шляхи вирішення.
 
Олексій:
Чи можуть приїхати батьки або бабуся/дідусь разом з дитиною?
Команда МЗШ:
Звісно! У такому випадку члени родини також купують путівку за спеціальною ціною, і можуть проживати у будинку (або, якщо немає місць, у садибах поруч), харчуватись у нашій школі та брати участь в усіх активностях, які цікавлять.
 

Враження

 

Відео-враження учасників XVI сесії Міжнародної зеленої школи

Відео-враження учасників Доброчинної сесії Міжнародної зеленої школи 2018 

Режисер Олесь Санін про Міжнародну Зелену Школу

 

Адреса Міжнародної зеленої школи:
с. Космач Косівського р-ну
вул Ставницька ,128. Знайти на карті
Координати геолокації: 48.308176, 24.832688

Контакти нашого офісу:
+38 0 (67) 454 45 16
м. Київ, вул. Левандовська, 8А
igsassistant@gmail.com
http://openpolicy.org.ua/igs/about/


Організатор:
ГО «Фонд «Відкрита політика».
Тел.: +38 044 279 00 96;
+38 068 024 51 69
Skype: Open Policy Foundation

openpolicy.org.ua
Facebook
Instagram
Youtube