+38 (068) 024 5169   +38 (044) 279 0096    Open Policy Foundation

Проекти

Проекти та ініціативи Фонду: історії успіху

1) Грантова історія Фонду

• «Let’s Open Green STrEAM» за підтримки Посольства Литви в Україні (2019)


• «Гаряча лінія освіти на непідконтрольних уряду територіях» за підтримки USAID (2019)


• «Освіту – кожному! Гаряча лінія для вступників зі сходу України (НПУТ, «лінії розмежування»)» за підтримки ЮНІСЕФ (2018, 2019)


• «Освіту – кожному! Підвищення інституційної спроможності місцевих громад Донецької та Луганської областей» за підтримки Посольства Литви в Україні (2018)


• Інформування випускників із зони АТО та АР Крим щодо можливостей здобуття української освіти та отримання документів про освіту державного зразка (спільно з МОН, МІП, МінТОТ, за підтримки ЮНІСЕФ, 2017)


• Створення Міжнародної платформи для розширення доступу до якісної освіти для громадян, які постраждали від конфлікту (спільно з МОН, за підтримки Посольства Франції, 2016-2017)


• Допомога школярам 9 та 11 класів із зони АТО та АР Крим: освітній та соціальний супровід (за підтримки ЮНІСЕФ, 2015)


• Інформаційна кампанія, приурочена 21 сесії Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP 21) в Парижі (за підтримки Посольства Франції, 2015)


• Міжнародна зелена школа (2015), гранти реалізовані за підтримки Посольства Франції;


• Всеукраїнський фестиваль науки за підтримки Національної академії наук та Посольства Франції в Україні (2015)


• Участь у семінарі ОБСЄ на тему «Покращення ефективності ОБСЄ шляхом зміцнення співробітництва з відповідними регіональними та міжнародними організаціями» (м. Варшава, 2014)


• Соціологічне дослідження, під час якого були опитані виборці, які планували взяти участь у виборах до Верховної Ради України щодо вступу до НАТО та взаємовідносин з Росією (проводилося GfK Ukraine, 2014)


• Міжнародний конкурс інноваційних еко-проектів для сіл «Зелена школа-зелене життя» (2014)


• «Представлення позиції Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства в Брюсселі» (2013, Фонд «Відродження»)


• «Міжнародна медіа школа – майданчик формування європейських цінностей» (2012), гранти реалізовані за підтримки Посольства Швейцарії


• «Дитяча медіа студія «Птахи» – майданчик для формування цінностей свободи слова» (2011)


• «Сучасні методи роботи з учнівською молоддю в умовах культурного розмаїття» (2010)


• «Формування міжкультурного діалогу у юних журналістів» (2009)


• «Дослідження дотримання прав дітей національних меншин в Україні» (2009)


2) Проект "Допомога школярам 9 та 11 класів із зони АТО та АР Крим"

Реалізовується з 2014 р.

Головні завдання: створення умов для школярів із зони АТО та Криму для отримання атестатів і свідоцтв; проведення інформаційної компанії для учнів та вчителів з окупованих територій; лобіювання на державному рівні пропозицій для вирішення освітніх проблем Криму та Донбасу; вирішення питання дистанційного навчання; руйнування стереотипів у суспільній свідомості жителів Сходу і Заходу та налагоджування мостів миру.

Проект отримав підтримку Міністерства соціальної політики та Міністерства освіти і науки України.

Результати: подовження термінів реєстрації на ЗНО та ДПА, проведення додаткових сесій для школярів зони АТО та Криму; скасування перепусток для перетину лінії розмежування на період здачі ДПА-ЗНО для 11-класників з зони АТО та супроводжуючої особи; розробка та розміщення покрокової інструкції про те, як отримати український атестат для 11-класників із зони АТО та АР Крим, на офіційних сайтах МОН, Міністерства соціальної політики, УЦОЯО; 160 дітей на період вступної кампанії проживало в інтернаті в Сєверодонецьку.


3) Громадянська платформа з реформування наукової сфери України

Створена з метою розробки і втілення пропозицій з реформування науки та освіти України на круглому столі «Молода наука України: ризики та перспективи» (10.11.2014 р.) з ініціативи Фонду «Відкрита політика»Результати: у Закон України «Про наукову та науково-технічну діяльність» включена Стаття 26, яка містить положення про науковий ліцей, науковий ліцей-інтернат, а також враховані пропозиції в інших статтях на підтримку юних науковців, молодих вчених.У Закон України «Про освіту» включені : стаття про моральні, духовні характеристики вчителя, а також Стаття 18 (пропозиції стосовно спортивної, військової, мистецької освіти).


4) Інформаційна кампанія «Чистий четвер»

Являла собою цикл регулярних щотижневих прес-конференцій (5 листопада-10 грудня 2015 р.) в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» під загальною темою: «Від екології цінностей – до екології Всесвіту: виклики в умовах глобальних змін клімату», а також круглі столи. Одночасно, виходили тематичні програми, інтерв’ю на радіо, блоги на порталі LB.ua, матеріали на інших медіа-ресурсах. У соцмережі Facebook була створена сторінка інформаційної кампанії «Чистий четвер», на якій і надалі продовжуються висвітлюватися новини та події.


5) Міжнародна зелена школа

Заснована у 2012 р. в рамках проекту «Від екології душі – до екології Всесвіту»Мета: формування екологічної відповідальності, популяризація наукових знань в суспільстві, виховання Особистості, в якій гармонійно поєднується потяг до знань з готовністю до взаємопідтримки і взаємодопомоги, до волонтерської роботи.

Історія :2012-2015 рр. – проведення мандрівних зелених лабораторій; теоретичних та практичних занять із викладачами та науковцями провідних університетів та інститутів України; зустрічі із аспірантами і студентами університетів Європи та США; наукові квести для школярів; фотоконкурси «Наука в об’єктиві», експедиції в обсерваторію на астрономічну спостережну станцію в Лісниках; наукові уїкенди для родин, метеорологічні експедиції в Поліський заповідник та с. Космач (Карпати);2012-2015 рр. – проведення виїзних сесій Міжнародної зеленої школи у с. Космач (Карпати);2014 р. – за підтримки Посольства Франції в Україні – організація всеукраїнського конкурсу інноваційних еко-проектів для сіл «Міжнародна Зелена Школа – зелене життя»;2015 р. – організація IX Всеукраїнського фестивалю науки (19-21 травня 2015 р.), спільно із НАН України та Малою академією наук;2015 р. – початок роботи мобільних сесій МЗШ – поїздки в регіональні школи та ліцеї України.


6) Дитяча медіа-студія «Птахи»

Створена в 2009 р.Головними завданнями медіа-студії є сприяти формуванню культури користування новими медіа у дітей та підлітків, використовувати медіа як інструмент творчості та засіб протидії агресіям, розвивати міжкультурний діалог через створення дітьми власної медіа продукції.У медіа студії діти навчаються писати сценарії, знімати, монтувати, озвучувати, роблять власну медіа продукцію. Одночасно медіа педагоги пропонують дітям висвітлювати актуальні соціальні проблеми: збереження екології, родинних цінностей, національної традиційної української культури та культури народів світу, підтримка дітей сиріт, дітей біженців, налагодження діалогу між різними поколіннями.


7) Родинний центр «Як намалювати птаха…»

Було створено у 2009 р.Метою Центру є виховання поваги до національних традицій, збереження родинних цінностей, формування культури користування новими медіа, сприяння міжкультурному діалогу, підтримка творчих ініціатив, налагодження контактів між учнями з різних міст і сіл України, з різних країн.У Центрі діють : дитяча медіа-студія «Птахи», майстерня соломоплетіння, писанкарства, традиційної глиняної іграшки, декоративного розпису, Школа традиційного танцю та народних забав, дискусійний медіа-клуб.


8) Міжнародний родинний фестиваль «Як намалювати птаха…»

Основні завдання: сприяти формуванню доброзичливої поведінки через створення під час акцій атмосфери добра та любові; стимулювати дітей і дорослих до творчості, до реалізації їх внутрішнього потенціалу; привернути увагу батьків до необхідності «чути дитину», важливості щирого діалогу між поколіннями; показати духовний світ українців через співтворчість дітей та дорослих – представників різних національних культур; сприяти формуванню культури користування новими медіа та протидії електронної агресії, поширенню нехімічних залежностей; пропагувати екологічну культуру відпочинку; підтримувати соціальні і творчі ініціативи в місцевих громадах.Протягом 2008-2015 років фестивалем «Як намалювати птаха…» була реалізована низка соціальних проектів:«Прочитай дитині книжку»

«Напиши свою мрію…»

«Великдень в Космачі: Перфоманс «Як намалювати птаха…»

«Давай дружити!»

«Трипільське коло-2008: Територія дитинства»

«Орелі: З бабусиної скрині»

«Екран – для нас!»

«Традиційні свята в Україні»

«Екран – для нас! Будуймо Європу разом з дітьми і для дітей»

«Трипільське коло-2009:«Ой, прилетів соловейко на нашу земельку»

«Давай дружити. Разом з нами!»

«Краса розмаїття: З бабусиної скрині»

Родинний центр «Як намалювати птаха…»

Дитяча медіа студія «ПТАХИ»

Шкільний етнофестиваль «Великоднє коло»

Міжнародна медіа школа

Міжнародна зелена школа

Громадянська платформа з реформування наукової сфери в Україні

«Даруймо добро на Різдво! Допоможемо дітям Донбасу!»

«Допомога школярам 9 та 11 класів із зони АТО та АР Крим: освітній та соціальний супровід»У 2011 р. розроблений експертами Фонду методичний посібник «Формування міжкультурного діалогу серед дітей шкільного віку» (авт. Жданова І. А., Єргієва Л. В., Гусак Н. Є., Зеленська О. В.) отримав гриф Міністерства освіти та науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.


9) Досягнення за 10 років роботи

• 1 749 молодих людей зі Сходу та Криму стали студентами ВУЗів, коледжів, закладів професійної (професійно-технічної) освіти через Освітні Центри “Донбас-Україна”, “Крим-Україна” завдяки спільним зусиллям ГО “Фонд “Відкрита політика”, держави та міжнародних організацій


 


• 140 освітян Донецької, Луганської та Івано-Франківської областей взяли участь у тренінгах, вебінарах  у Міжнародній зеленій школі з впровадження дистанційної освіти,  проектного менеджменту, проведення інформаційних кампаній


 


• понад 41 тис. дзвінків, з них – понад 6 000 зі Сходу та 1 500 з Криму, прийнято консультантами “гарячої лінії” з освітніх питань


 


• 3 покрокові інструкції, 3 аудіо та 7 відео та анімаційних роликів з питань рівних прав на освіту для мешканців тимчасово непідконтрольних Уряду України територій Луганської та Донецької областей, території вздовж «лінії розмежування» та тимчасово окупованого Криму створено і поширено Фондом у 2018 році


 


• близько 290 тис. відвідувань та близько 72,5 тис. переглядів сайту “Доступна освіта” - com.ua, де розміщені безкоштовні відеоуроки, відеоінструкції та інформація щодо здобуття освіти в Україні


 


• 6,5 тис. інформаційних матеріалів щодо спрощеної системи вступу до вищих навчальних закладів, ПТНЗ дітей та молоді з тимчасово непідконтрольних Уряду України територій розповсюджено Фондом в Донецькій та Луганській областях


 


• понад 2 млн. осіб, у т. ч. на тимчасово непідконтрольній Уряду України території Донецької та Луганської областей та тимчасово окупованому Криму охоплені загальнонаціональною та регіональною інформаційною компанією Фонду про рівність прав на освіту


 


• понад 450 дітей мали можливість долучитися до STEM/STrEAM освіти в Міжнародній зеленій школі


 


• пропозиція Фонду щодо дистанційної освіти увійшла до Плану гуманітарного реагування ООН на 2019 рік та до Огляду гуманітарних потреб на 2019 рік


 


• розпочалася партнерська програма STEM/STrEAM освіти з освітніми закладами Ізраїлю


 


• Громадською платформою з реформування наукової освіти в Україні розроблено Положення про науковий ліцей, науковий ліцей-інтернатБлог Ірини Жданової Блог Інформаційної кампанії “Чистий четвер”