+38 098 079 69 73   +38 (044) 288 5075    Open Policy Foundation

Публічний звіт

Публічний звіт: Звіт за 2022-2023 роки

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
«ФОНД «ВІДКРИТА ПОЛІТИКА»
2022-2023








КИЇВ-2024

НАША МІСІЯ
Сприяти побудові демократичного суспільства в Україні, заснованого на європейських цінностях та українській самоідентичності. Науку - для миру, освіту - кожному, підтримку - постраждалим під час війни, державі – допомогу громадянського суспільства.

НАША ВІЗІЯ
Фонд «Відкрита політика» покликаний плекати європейські цінності і цінності сталого розвитку в місцевих громадах, на національному та міжнародному рівні, розширювати доступ до якісної освіти дітей та молоді, розвивати науково-інноваційний потенціал України та відновлювати людські ресурси під час війни.

НАШІ ЦІННОСТІ
Наша команда впроваджує цінності відкритої політики, доброчесності і відповідального партнерства. Нашими гаслами в корпоративній політиці є :
“Мріяти. Діяти. Радіти”
“Від екології душі - до екології Всесвіту”.

ОСНОВНА МЕТА
Сприяти євроінтеграції та формуванню ідентичності українського суспільства через розширення доступу до фундаментальної освіти, зміцнення науково-інноваційного потенціалу України, відновлення України та її людського потенціалу, захист інформаційного суверенітету та просування цінностей сталого розвитку.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ФОНДУ
Сприяння розширенню доступу та забезпечення рівних можливостей здобуття якісної освіти (в т. ч. громадянам з тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщеним особам, людям із сільської місцевості, з особливими потребами, обдарованим дітям).
Сприяння розвитку та впровадженню в Україні STEAM освіти (з пріоритетом формування зелених цінностей).
Допомога молодим вченим, архітекторам в розробці та реалізації інноваційних зелених проектів.
Підтримка молодих вчених, молодих архітекторів, юних науковців.
Сприяння розвитку та впровадженню дистанційної освіти.
Забезпечення сталої діяльності Тренінгового центру/пансіону “Зелена школа” в Карпатах.
Підтримка мистецької освіти, спеціалізованої освіти наукового профілю.
Сприяння розвитку дитячого телебачення, дитячих, молодіжних медіа (в т. ч. забезпечення діяльності Дитячої медіа-студії «Птахи»).
Сприяння розвитку наукової журналістики в Україні.
Сприяння залученню вчених, політиків до впровадження в місцевих громадах заходів з адаптації до змін клімату.
Вплив на формування державної політики в зазначених вище напрямках.
Адвокація та інформаційно-аналітична діяльність в сфері обраних напрямків, пілотування і масштабування інноваційних освітніх моделей.

ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА
Громадська організація «Фонд «Відкрита політика» створена у 2008 році. Свідоцтво про державну реєстрацію № 36304445 від 30.12.2008
Вищим керівним органом Фонду є Загальні збори, а в період між Загальними зборами – Правління Фонду та Виконавча дирекція
Засновниками громадської організації є політолог Ігор Жданов, історик Ірина Жданова, художниця Оксана Денисевич, еколог Оксана Пацелюк, народний майстер Ольга Шинкаренко.
Правління Фонду: Денісевич Оксана Петрівна, Жданова Ірина Анатоліївна Шинкаренко Ольга Володимирівна.
Виконавчий директор Фонду «Відкрита політика» - Ірина Жданова, к.і.н.

ПРОГРАМИ ТА ПРОЕКТИ ФОНДУ «ВІДКРИТА ПОЛІТИКА»: результати виконання у 2022-2023

1. ПРОЕКТ ОБОРОНА ДІТЕЙ УКРАЇНИ
З початком повномасштабного вторгнення, після 24 лютого 2022 року за сприянням Фонду «Відкрита політика» заняття у Науковому ліцею ім. Клима Чурюмова стали безоплатними, відкритими і дозволили дітям з усіх регіонів України продовжити он-лайн навчання та отримати психологічну допомогу.
Навчання. Школярі мали можливість безкоштовно навчатися за програмою спеціалізованої освіти наукового профілю в режимі реального часу за розкладом.
Навчальна програма включала предмети шкільної програми, авторські курси з ораторського мистецтва з Миколою Лисенком, мистецтва і математики, науково-популярні лекції з вченими і митцями, Speaking Club з носіями мови і щоденні практичні заняття психологів з підтримки ментального здоров'я школярів.
До кінця 2022/2023 н.р. понад 7000 дітей продовжили навчання у Науковому ліцею ім. Клима Чурюмова та понад 100 учнів отримали державні документи України про освіту.
Консультації випускникам та їх батькам. Для випускників проводилися консультації з підготовки до річного оцінювання, здачі НМТ, надавався доступ до відео уроків, презентацій, тестів, посилань на освітні ресурси, веб-тренажер з підготовки до річного оцінювання тощо.
Крім того, у квітні 2022 року була відкрита гаряча телефонна лінія з питань освіти. Це було особливо важливо для тимчасово окупованих регіонів, де був відсутній зв'язок із районними управліннями освіти, державними школами.
Консультанти Гарячої лінії з 15 квітня по 15 серпня 2022 р. прийняли понад 700 звернень. Більшість звернень стосувалося можливості отримання державних документів про освіту - табелів та свідоцтв за 4, 9 та 11 класи. та продовження навчання в онлайн форматі за державною програмою.
Навчання українських психологів з питань надання психологічної допомоги у надзвичайних ситуаціях. В березні 2022 року Фонд «відкрита політика» разом з Ізраїльським Освітньо-навчальним Центром METC Mashav при Міністерстві закордонних справ Mashav у колаборації із Відділом "SHEFI' при Міністерстві освіти Ізраїлю ініціювали проведення спеціальних тренінгів для українських психологів та психотерапевтів з питань психологічної допомоги у надзвичайних ситуаціях та принципів психологічного втручання у надзвичайних ситуаціях.
Тренінги були присвячені особливостям психологічної допомоги під час воєнних дій, що є надзвичайно актуальним питанням сьогодення. В березні 2022 р. було проведено 3 вебінари з ізраїльськими психотерапевтами для понад 8000 українських психологів.
Консультації освітян. Спільно з Печерським районним відділом освіти і Міністерства освіти та науки України був проведений вебінар для директорів загальноосвітніх навальних закладів "Отримання державних документів про середню освіту- 2022: відповіді МОН".
Участь у вебінар взяли понад 80 директорів та завучів шкіл.

2. ПРОЕКТ ІНФОРМАЦІЙНА ОБОРОНА УКРАЇНИ
З метою поширення інформації про ситуацію в України з 26 лютого до середини травня 2022 року експерти Фонду у тісній співпраці з МЗС України готували щоденні огляди військово-політичної ситуації в Україні, які публікувалися трьома мовами (англ., укр., рос.) на сайті Інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна», в телеграм каналі «Інформаційна оборона», на сторінках Kyiv Post та надсилався тисячам респондентів в країни Європи і США, в т ч. в парламенти (Велика Британія, Німеччина), провідгі експертні центри та університети країн Західної Європи та США, Мюнхенської конференції з безпеки, закордонні дипломатичні представництва тощо..
Протягом 2022-2023 року керівник Проєкту Ігор Жданов бере активну участь у телепрограмах національних телекомпаній (Прямий, Еспресо) коментуючи військово-політичні події в країна, публікує огляди на сторінках Інтерфаксу, Дзеркало тижня, LB.ua тощо.

3. СПРИЯННЯ ЄВРОАТЛАНТИЧНІЙ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Представник Фонду Ігор Жданов входить до складу Громадської Ради при МЗС України та активно обстоює національні інтереси України та сприяє її євроатлантичній інтеграції.
27 червня 2023 року Фонд «Відкрита політика» та Київський офіс GLOBSEC за підтримки Міністерства закордонних справ України, Офісу НАТО в Україні, Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ, а також при партнерстві Центру Східноєвропейських досліджень (Вільнюс, Литва) провели міжнародну конференцію «Україна та НАТО напередодні Вільнюського саміту: від підтримки через перемогу до членства».
Проведення такого публічного заходу напередодні Вільнюського саміту НАТО сприяло віднайденню нестандартного рішення щодо формату та процедури набуття Україною членства у Північноатлантичному альянсі, а також сприятиме низці рішень країнами-членами НАТО щодо практичних форм зміцнення безпеки нашої країни під час повномасштабної війни росії проти України.
У роботі конференції взяли участь українські високопосадовці та експерти: секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов, заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква, заступник Міністра закордонних справ України Євген Перебійніс; заступник Міністра оборони України Володимир Гаврилов; заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, голови Постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернев; голова правління ГО «Мережа захисту національних інтересів «АНТС», голова Комітету у закордонних справах Верховної Ради України (2014-2019) Ганна Гопко; керівник проекту Інформаційна оборона Фонду «Відкрита політика», Міністр молоді і спорту України (2014-2019) Ігор Жданов.
У заході також взяли участь високопосадовці Північноатлантичного альянсу, посли країн - членів НАТО в Україні та провідні закордонні військові експерти, зокрема Бенедетта Берті, керівник відділу планування політики, Генеральний секретаріат НАТО; Жигімантас Павільоніс, голова Комітету закордонних справ, Парламент Литовської Республіки; генерал Річард Ширефф, заступник Верховного головнокомандувача об'єднаних збройних сил НАТО в Європі (2011-2014), Велика Британія; генерал Бен Ходжес, командувач Сухопутних військ США в Європі (2014-2017), США; генерал Мішель Яковлефф, заступник начальника штабу Верховного головнокомандувача Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі (2014-2016), Франція; Аннегрет Крамп-Карренбуер, Міністр оборони Німеччини (2019-2021), ФРН; Ян Бжезінський, старший науковий співробітник Atlantic Council; заступник помічника міністра оборони США з питань Європи та політики НАТО (2001-2005), США та інші.
Ключові меседжі та результати конференції були викладені у форматі висновків та рекомендацій і оперативно (напередодні саміту НАТО у Вільнюсі) доведені до Офісу Генерального секретаря НАТО, глав місій держав-членів НАТО при Штаб-квартирі НАТО, послів країн НАТО в Україні.

3. ТРЕНІНГОВИЙ ЦЕНТР-ПАНСІОН “ ЗЕЛЕНА ШКОЛА”
Тренінговий центр-пансіон “Зелена школа” (далі - ЗШ) заснований у 2012 році з метою впровадження STEM/STREAM освіти в Україні, плекання новаторів, формування зелених цінностей, єднання в щирому спілкуванні і співтворчості.
Впродовж 2022 та 2023 року проведено 9 сесій Табору розумного відпочинку, 1 дослідницька експедиція учнів Наукового Ліцею Чурюмова та 3 ретрити для жінок, участь в яких взяло сотні дітей та десятки жінок.
Тематика сесій була різноплановою: Різдво з Театром науки Олени Каретник, Різдвяна сесія в Космач «Експериментуй і даруй 2.0», Фізмат табір розумного відпочинку в Карпатах, Квантова фізика&ENG тощо.
Програма занять включала в себе заняття з фізики та астрономії, математики, англійської мови, серія вечірніх фізико-математичних практикумів біля печі «Учні-Учням»; заняття з акторської майстерності; майстерки з різних ремесел: ткацтва, кераміки, витинанки, вибійки, бісероплетіння, розпису на склі; походи в гори, підкорення нових вершин, прогулянки Карпатами; вечірній кіноклуб та настільні ігри тощо.

4. ОСВІТНІЙ ХАБ Green STREAM
Програма OPEN GREEN STrEAM розпочалась у 2018 році з метою масштабування діяльності Зеленої школи на міжнародний, національний і регіональний рівень. У 2021 році був створений Освітній хаб Green STREAM в рамках якого відбуваються зустірчі зі школярами, їх батьками та освітянами.
У 2022-2023 роках на базі Освітнього хабу Green STREAM відбулось:
Презентації моделі освітнього простору фундаментальної фізмат освіти в бомбосховищі для директорів, завучів шкіл, вчителів (модель була схвалена Інститутом модернізації змісту освіти МОН).
Зустрічі з освітянами з питань профілактики професійного вигорання вчителя (презентовані методики практикуму з ментального здоров’я для школярів, які апробовані в Науковий ліцей Клима Чурюмова і на тренінгах Фонду для освітян за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна, Посольство Литовської Республіки В Українi) Заходи були проведенні спільно з Київським інститутом післядипломної освіти.
#Гуртки_в_УКРИтті. Проєкт реалізується на базі Наукового ліцею ім. Клима Чурюмова спільно з вченими, митцями ліцею та КПІ ім. Ігоря Сікорського, навчальними закладами м. Києва. Гуртки для дітей:
Преолімпіадна астрономія та Олімпіадна астрономія з Діаною Зазубик, золотою призеркою Міжнародної олімпіаді з астрономії та астрофізики, срібною призеркою Міжнародної олімпіади з фізики.
Мистецтво та математика з Галиною Касянчук, художницею та дизайнеркою.
Театр Науки з Оленою Каретник, режисеркою кіно та театру, продюсеркою, сценаристкою.
Ракетобудування зі студентами КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Будинок Білла Гейтса з викладачкою робототехніки Наталією Вовковінською.
Мистецтво і математика.
Школа стартаперства з Володимиром Зубченком.
Школа блогерів #для_Ботанів_ОК.
Гуртки для дорослих:
«Спів як ОПОРА» - майстер-класи з автентичного співу відомої фолькльористки Ольги Карапатої.
Традиційний спів для початківців з Анною Коломицевою, етномузикологинею та етноспівачкою.
Digital майстерні з Видрич Оленою - фольклористкою, асистенткою кафедри музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, директоркою творчою майстернею "Світлиця".
Спортивні тижні: Школа виживання & Академічна гребля.
Загалом участь у заходах Освітнього хабу Green STREAM взяло більше двох тисяч дітей та дорослих.

5. АДВОКАЦІЯ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ
З 2015 року експерти Фонду «Відкрита політика» адвокують вирішення освітніх потреб дітей та молоді з тимчасово окупованих Донецької та Луганської областей (здобуття української освіти та отримання документів про освіту державного зразка) через активну участь у робочих групах в МОН (група з моніторингу діяльності переміщених ВНЗ; група з впровадження дистанційної освіти) та в МТОТ (робоча група з питань підготовки проектів законів та підзаконних нормативно-правових актів щодо вдосконалення національного законодавства України стосовно захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб) тощо.
У 2022 р., експерти Фонду увійшли до робочої групи щодо розробки законопроекту, спрямованого на запровадження механізму проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання особами, які завершили здобуття вищої освіти на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.
Під час роботи Фонд «Відкрита політика», члени робочої групи від МОН, Голова ради ректорів переміщених закладів вищої освіти, представники переміщених ЗВО підготували звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення прийняття законопроекту про визнання «кваліфікацій» та «дипломів» так званих «навчальних закладів» окупованого Донбасу, яке може завдати шкоди національним інтересам України та дати змогу країни-агресору говорити про визнання Україною «документів окупаційної адміністрації ОРДЛО.

6. ВОЛОНТЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
На початку військових дій приміщення Зеленої Школи у селі Космач стало прихистком для родин освітян з Донецької, Луганської, Житомирської, Харківської областей. 50 жінок та дітей безоплатно проживали, працювали та навчалися в ЗШ протягом лютого-травня 2022 року.
У 2022 році на суму 10 тисяч доларів США, які отримав Фонд в якості благодійної допомоги від наших друзів з ROCH MAIDAN (Нью-Йорк, США) була закуплена та розповсюджена гуманітарна допомога серед тимчасово переміщених осіб, зокрема зимові спальники, зимові куртки, кровоспинні джгути, оклюзійні торакальні наліпки, медикаменти тощо.
З початку широкомасштабних військових дій у Фонді була створена волонтерська група, яка допомагає спецпідрозділу "Хорт" 57 окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка. Підрозділу «Хорт» були передані 4 автомобілі, п’ять дронів DJI Mavic Combo, одну станцію супутникового зв’язку Starlink, бронежилети, 2 ноутбуки, сканер, пауербанки, тактичні аптечки, продукти харчування тощо.
Бійцям 31-шої окремої механізованої бригади волонтери Фонду передали один автомобіль Мерседес Віто, набори інструментів, шість пічок для обігріву приміщень, засоби гігієни, продукти харчування тощо.

ПАРТНЕРИ ПРОЕКТІВ ТА ПРОГРАМ ФОНДУ У 2022-2023 РОКАХ
Міністерство освіти і науки України
Міністерство закордонних справ України
Міністерство культури та інформаційної політики
Міноборони України
Інститут модернізації змісту освіти МОН України
Інститут соціальної та політичної психології НАПН
Київський інститут післядипломної освіти
Управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації
Дипломатична академія ім. Геннадія Удовенка при МЗС України
Інформаційне агентство «Інтерфакс Україна»
Освітній Кластер ООН в Україні
Центр міжнародного співробітництва Міністерства закордонних справ Ізраїлю MASHAV
ROCH MAIDAN (Нью-Йорк, США)

ЗВІТ ПРО РУХ ГРОШОВИХ КОШТІВ (в тисячах українських гривень) У 2022-23 РОКАХ

ОТРИМАНЕ ФІНАНСУВАННЯ У 2022 РОЦІ
Надходження від цільових внесків засновників, безповоротної фінансової допомоги та пожертв
511 086 грн.
ПРОВЕДЕНІ ВИДАТКИ У 2022 РОЦІ


Витрати на надання гуманітарної допомоги, реалізацію проектів Фонду
511 086 грн.


ОТРИМАНЕ ФІНАНСУВАННЯ У 2023 РОЦІ
Надходження від цільових внесків засновників, безповоротної фінансової допомоги та пожертв
117 940 грн.


ПРОВЕДЕНІ ВИТРАТИ У 2023 РОЦІ
Витрати на надання гуманітарної допомоги, реалізацію проектів Фонду
117 940 грн.


Фонд «Відкрита політика» пройшов аудит ЮНІСЕФ (Висновок про проходження аудиту від 06.03.2017 PSP AUDIT LLC), IASC Gender & Age Marker (GAM) (2017-2019), оцінку потенціалу/спроможностей (capacity assessment) від Гуманітарного Фонду ООН в Україні (2019) ( Фонд отримав низький рейтинг ризику, що дає право подавати заявки на фінансування проектів з Гуманітарного Фонду через Систему управління грантами (GMS).

КОНТАКТИ
01010, Київ, вул. Левандовська, 5а
Тел/Факс: +38 (044) 279 00 96
openpolicy.org.ua@gmail.com
YouTube
Facebook
Facebook Міжнародної зеленої школи

mon-image