+38 (068) 024 5169   +38 (044) 279 0096    Open Policy Foundation

Про програму

Громадянську платформу з реформування наукової сфери України (далі – Громадянська платформа) створено за ініціативи ГО «Фонд «Відкрита політика» 10 листопада 2014 року у Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку.


МЕТА:

Розробка і втілення пропозицій з реформування науки та освіти України, впровадження STREAM освіти за участю широкого кола науковців, молодих вчених, експертів, юристів, представників вищих навчальних закладів, законодавчої та виконавчої влади, місцевих громад, профспілок, вчителів та директорів профільних наукових ліцеїв та мистецьких шкіл (у т.ч. і з Донбасу).

Пропозиції Громадянської платформи враховані в Законі України «Про наукову та науково-технічну діяльність»: включена ст. 26, яка містить положення про науковий ліцей, науковий ліцей-інтернат, а також враховані пропозиції в інших статтях Закону на підтримку молодих вчених, юних науковців, олімпіадного, турнірного руху, інтеграції в міжнародний науковий простір.

У законопроекті «Про освіту» включенні пропозиції Громадянської платформи: стаття про моральні, духовні характеристики вчителя, а також ст. 20 “Спеціалізована освіта” (пропозиції стосовно спортивної, військової, мистецької освіти, освіти наукового спрямування).

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ:

  • Проведення адвокаційних компаній щодо поліпшення національного нормативно-правового поля в частині забезпечення рівного доступу до якісної освіти незалежно від місця проживання, щодо внесення змін до нормативно-правової бази з питань розвитку наукової та науково-технічної діяльності. Участь у робочих групах, експертних радах з проблем реформування освіти і науки в парламенті, МОН та МінТОТ.
  • Співпраця з місцевими громадами, ОТГ та адвокація їх потреб у знятті бар’єрів забезпечення рівного доступу до якісної освіти під час децентралізації.
  • Розробка і впровадження моделі STREAM освіти у систему формальної та неформальної освіти. Популяризація науки серед дітей та молоді.
  • Сприяння проведенню молодіжних обмінів і професійного розвитку молодих науковців.

Пропозиції експертів Громадянської платформи знайшли підтримку багатьох політиків, науковців, які працюють як в Україні, так і за кордоном, а також знаних педагогів, котрі у своїх навчальних закладах виховують юних науковців, майбутніх інноваторів.
Позиція Громадянської платформи відображена на сторінці блогу її координатора, Ірини Жданової, на порталі LB