+38 (068) 024 5169   +38 (044) 279 0096    Open Policy Foundation

Новини

  • news-photo
  • news-photo

Перші підсумки вступної кампанії-2020 і дистанційна освіта для дітей з тимчасово окупованих територій: Фонд спільно з МОН провів прес-брифінг

08/10/2020 12:07

Перші підсумки вступної кампанії-2020 і дистанційна освіта для дітей з тимчасово окупованих територій: Фонд спільно з МОН провів прес-брифінг


ПОСТ-РЕЛІЗ


Доступна освіта: дистанційне навчання в школах та перші підсумки вступної кампанії для мешканців з тимчасово окупованих територій


7 жовтня 2020, м. Київ.


Перші підсумки вступної кампанії та завдання, які стоять перед органами влади, громадськими організаціями у розширенні доступу дітей та молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та окупованої території Криму були озвучені на прес-брифінгу «Доступна освіта: дистанційне навчання в школах та перші підсумки вступної кампанії для мешканців з тимчасово окупованих територій», який відбувся в рамках проєкту «Доступна освіта для студентів з непідконтрольних уряду територій - підтримка державної гарячої лінії» у рамках проекту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).


Андрій Вітренко, заступник міністра Міністерства освіти і науки України: “Зокрема відзначимо, що у 2020 році для здобуття освітнього ступеня бакалавра вступило через центри “Крим - Україна” - 381 особа, через центри “Донбас-Україна” 1572, що майже в два рази більше ніж на початку 2016 року. Хочу ще відзначити таку особливість вступної кампанії цього року, що вступ дітей з тимчасово окупованих територій відбувається в два етапи. Перший етап був до 20 серпня 2020 і другий етап продовжено до 23 жовтня 2020. “Через Освітні Центри мають право вступати діти, які не мають українського документа про освіту, не проходили процедуру ЗНО. Треба зважити, що вони звертаються до них, і проходять підсумкову державну атестацію за спрощеною процедурою. Крім того відзначимо, що Україна забезпечує таких вступників соціальною стипендією, підручниками на безоплатній основі, та безоплатним доступом до мережі інтернет, систем баз даних державних та комунальних навчальних закладів. Хочу звернути увагу, якщо Ви маєте статус переміщеної особи і вступаєте до закладів вищої освіти на навчання за контрактом, то є можливість оформити пільговий довгостроковий кредит на здобуття вищої освіти.”


Під час прес-брифінгу були презентовані анімаційна покрокова інструкція “4 кроки як здобути середню освіту в Україні школярам з ТОТ в 2020-21”, постери, листівки, календарики, розроблені Фондом “Відкрита політика” спільно з МОН в рамках проєкту. В лютому 2020 розпочала роботу Урядова гаряча лінія з питань освіти для мешканців ТОТ (0 800 504 425), на яку протягом 7 місяців надійшло 6 603 дзвінка. Продовжує роботу регіональна гаряча лінія в Краматорську та гарячі лінії Фонду “Відкрита політика”: +38 098 079 69 73 (Viber, Whatsapp, Telegram), +38 095 200 85 73/ Viber, Whatsapp, Telegram, в т.ч. для людей з вадами слуху, Skype Доступна освіта.


Як зазначила Ірина Жданова, виконавча директорка ГО “Фонд «Відкрита політика»: “Ми повинні об’єднатися заради реінтеграції дітей з тимчасово окупованих територій. Школа - це чи не єдине місце, де можна вести діалог з батьками і дітьми, які проживають по дві сторони фронту. Тому Фонд “Відкрита політика” продовжує роботу, розпочату в 2015 році щодо доступу до освіти дітям, молоді які постраждали від війни. Ми розробили анімаційну покрокову інструкцію, постери. Навчаємо освітян, консультантів гарячої лінії. Окреме питання - інноваційна дистанційна освіта. Держава не завжди може забезпечити якість дистанційній освіти. Не лише в Україні. Тому я анонсую окрему програму спеціалізованої наукової дистанційної освіти для кожної дитини, яка постраждали від війни. Для тих, які проживають на тимчасово окупованих територіях, вздовж лінії фронту, для дітей учасників АТО. Це спеціалізована освіта з IT і математики, фізики і астрономії, онлайн уроки з вченими від Наукового ліцею Чурюмова».


Світлана Кретович, начальник головного управління вищої освіти Міністерства освіти і науки України зазначила: “Дійсно, вступна кампанія 2020 була дуже складна. Тому, що дуже багато викликів у нас було. Вдячна всім тим, хто працював так добре, що в нас дійсно кількість дітей з тимчасово окупованих територій збільшилась. Дякуємо Освітнім Центрам, які долучились до роботи вже під час вступної кампанії. Хотіла подякувати Фонду “Відкрита політика”. Як раз завдяки Фонду ми уклали Меморандум між Фондом “Відкрита політика”, Міністерством освіти і науки України та Урядовим контактним центром. У нас вже з лютого 2020 працювала “гаряча лінія” для мешканців тимчасово окупованих територій, яка надавала консультації не тільки щодо до вступу, а й інших питань. Наприклад, продовження навчання, видача чи заміна дипломів первинних, проходження процедур атестацій на знання здобутих кваліфікацій. Тобто, всі ці питання Урядова лінія допомагала вирішувати особам з тимчасово окупованих територій. Дійсно, ще продовжується робота Освітніх Центрів. Останнє засідання конкурсної комісії, де будуть надані бюджетні місця студентам, які вступили на контракт. Тому, що другий етап дає можливість абітурієнтам вступати на контракт, а потім їх переводять на бюджет. Ми обов'язково зробимо засідання в кінці жовтня”.


За даними Донецького та Луганського департаментів освіти, в 2019-20 н.р. в школах на підконтрольних територіях на дистанційній освіті /екстернаті навчалось 5 394 учні з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.


Тетяна Сідашева, директор департаменту освіти і науки Донецької Обласної Державної адміністрації зазначила: “В Донецькій області дистанційне навчання запроваджено з 2014 року. Ми починали навчання з 707 учнів. Сьогодні у нас за дистанційно-екстернатною формою навчання здобувають освіту більше 3000 дітей з тимчасово окупованих територій. Гаряча лінія Донецької області практично не припиняла своєї роботи, 75% дзвінків - це саме умови вступу до закладів вищої освіти та отримання дистанційного навчання і екстернату.”


Повний відеозапис прес-брифінгу: https://www.youtube.com/watch?v=oqKAwt0QGbk


Довідково:

Фонд «Відкрита політика» в рамках проєкту «Доступна освіта» за підтримки UNICEF та USAID, у співпраці з Міністерством освіти і науки України, обласною владою Донецької, Луганської, Херсонської областей проводив інформаційні кампанії з питань доступу до якісної освіти молоді з тимчасово окупованих територій з 2016 року. Протягом 2016-2019 рр. на гарячу лінію з освітніх питань Фонду «Відкрита політика» надійшло 42 тисячі дзвінків, з них понад 7,5 тисяч з тимчасово окупованих територій.


Більше про освіту для тимчасово окупованих територій: openpolicy.org.ua, dostupnaosvita.com.ua. Науковий ліцей Чурюмова - www.cigs.com.ua


ГАРЯЧІ ЛІНІЇ З ПИТАНЬ ОСВІТИ ДЛЯ ГРОМАДЯН З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ


УРЯДОВА

0 800 504 425


ФОНД “ВІДКРИТА ПОЛІТИКА”

+38 098 079 69 73 (Viber, Whatsapp, Telegram)

+38 095 200 85 73 (в.т. для людей з вадами слуху)

(Viber, Whatsapp, Telegram)

Skype Доступна освіта


Регіональна гаряча лінія, КРАМАТОРСЬК

0 800 50 45 22 – безкоштовно!

+38 066 113 93 75

+38 097 904 71 91


Працюють у робочі дні

з 9:00 до 13:00, з 14:00 до 18:00


Підписуйтесь на наш TelegramДоступна освіта

та Instagram Доступна освіта