+38 (068) 024 5169   +38 (044) 279 0096    Open Policy Foundation

Projects

Funds projects and initiatives: success stories

1) Родинний центр «Як намалювати птаха…»

Було створено у 2009 р.


Метою Центру є виховання поваги до національних традицій, збереження родинних цінностей, формування культури користування новими медіа, сприяння міжкультурному діалогу, підтримка творчих ініціатив, налагодження контактів між учнями з різних міст і сіл України, з різних країн.


У Центрі діють : дитяча медіа-студія «Птахи», майстерня соломоплетіння, писанкарства, традиційної глиняної іграшки, декоративного розпису, Школа традиційного танцю та народних забав, дискусійний медіа-клуб.

2) Міжнародний родинний фестиваль «Як намалювати птаха…»

Основні завдання: сприяти формуванню доброзичливої поведінки через створення під час акцій атмосфери добра та любові; стимулювати дітей і дорослих до творчості, до реалізації їх внутрішнього потенціалу; привернути увагу батьків до необхідності «чути дитину», важливості щирого діалогу між поколіннями; показати духовний світ українців через співтворчість дітей та дорослих – представників різних національних культур; сприяти формуванню культури користування новими медіа та протидії електронної агресії, поширенню нехімічних залежностей; пропагувати екологічну культуру відпочинку; підтримувати соціальні і творчі ініціативи в місцевих громадах.


Протягом 2008-2015 років фестивалем «Як намалювати птаха…» була реалізована низка соціальних проектів:


 • «Прочитай дитині книжку»
 • «Напиши свою мрію…»
 • «Великдень в Космачі: Перфоманс «Як намалювати птаха…»
 • «Давай дружити!»
 • «Трипільське коло-2008: Територія дитинства»
 • «Орелі: З бабусиної скрині»
 • «Екран – для нас!»
 • «Традиційні свята в Україні»
 • «Екран – для нас! Будуймо Європу разом з дітьми і для дітей»
 • «Трипільське коло-2009:«Ой, прилетів соловейко на нашу земельку»
 • «Давай дружити. Разом з нами!»
 • «Краса розмаїття: З бабусиної скрині»
 • Родинний центр «Як намалювати птаха…»
 • Дитяча медіа студія «ПТАХИ»
 • Шкільний етнофестиваль «Великоднє коло»
 • Міжнародна медіа школа
 • Міжнародна зелена школа
 • Громадянська платформа з реформування наукової сфери в Україні
 • «Даруймо добро на Різдво! Допоможемо дітям Донбасу!»
 • «Допомога школярам 9 та 11 класів із зони АТО та АР Крим: освітній та соціальний супровід»

У 2011 р. розроблений експертами Фонду методичний посібник «Формування міжкультурного діалогу серед дітей шкільного віку» (авт. Жданова І. А., Єргієва Л. В., Гусак Н. Є., Зеленська О. В.) отримав гриф Міністерства освіти та науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

3) Дитяча медіа-студія «Птахи»

Створена в 2009 р.


Головними завданнями медіа-студії є сприяти формуванню культури користування новими медіа у дітей та підлітків, використовувати медіа як інструмент творчості та засіб протидії агресіям, розвивати міжкультурний діалог через створення дітьми власної медіа продукції.


У медіа студії діти навчаються писати сценарії, знімати, монтувати, озвучувати, роблять власну медіа продукцію. Одночасно медіа педагоги пропонують дітям висвітлювати актуальні соціальні проблеми: збереження екології, родинних цінностей, національної традиційної української культури та культури народів світу, підтримка дітей сиріт, дітей біженців, налагодження діалогу між різними поколіннями.

4) Міжнародна зелена школа

Заснована у 2012 р. в рамках проекту «Від екології душі – до екології Всесвіту»


Мета: формування екологічної відповідальності, популяризація наукових знань в суспільстві, виховання Особистості, в якій гармонійно поєднується потяг до знань з готовністю до взаємопідтримки і взаємодопомоги, до волонтерської роботи.

Історія :

2012-2015 рр. – проведення мандрівних зелених лабораторій; теоретичних та практичних занять із викладачами та науковцями провідних університетів та інститутів України; зустрічі із аспірантами і студентами університетів Європи та США; наукові квести для школярів; фотоконкурси «Наука в об’єктиві», експедиції в обсерваторію на астрономічну спостережну станцію в Лісниках; наукові уїкенди для родин, метеорологічні експедиції в Поліський заповідник та с. Космач (Карпати);


2012-2015 рр. – проведення виїзних сесій Міжнародної зеленої школи у с. Космач (Карпати);


2014 р. – за підтримки Посольства Франції в Україні – організація всеукраїнського конкурсу інноваційних еко-проектів для сіл «Міжнародна Зелена Школа – зелене життя»;


2015 р. – організація IX Всеукраїнського фестивалю науки (19-21 травня 2015 р.), спільно із НАН України та Малою академією наук;


2015 р. – початок роботи мобільних сесій МЗШ – поїздки в регіональні школи та ліцеї України.

5) Громадянська платформа з реформування наукової сфери України

Створена з метою розробки і втілення пропозицій з реформування науки та освіти України на круглому столі «Молода наука України: ризики та перспективи» (10.11.2014 р.) з ініціативи Фонду «Відкрита політика»


Результати: у Закон України «Про наукову та науково-технічну діяльність» включена Стаття 26, яка містить положення про науковий ліцей, науковий ліцей-інтернат, а також враховані пропозиції в інших статтях на підтримку юних науковців, молодих вчених.


У Закон України «Про освіту» включені : стаття про моральні, духовні характеристики вчителя, а також Стаття 18 (пропозиції стосовно спортивної, військової, мистецької освіти).

6) Проект «Допомога школярам 9 та 11 класів із зони АТО та АР Крим: освітній та соціальний супровід»

Реалізовується з 2014 р.


Головні завдання: створення умов для школярів із зони АТО та Криму для отримання атестатів і свідоцтв; проведення інформаційної компанії для учнів та вчителів з окупованих територій; лобіювання на державному рівні пропозицій для вирішення освітніх проблем Криму та Донбасу; вирішення питання дистанційного навчання; руйнування стереотипів у суспільній свідомості жителів Сходу і Заходу та налагоджування мостів миру.


Проект отримав підтримку Міністерства соціальної політики та Міністерства освіти і науки України.


Результати: подовження термінів реєстрації на ЗНО та ДПА, проведення додаткових сесій для школярів зони АТО та Криму; скасування перепусток для перетину лінії розмежування на період здачі ДПА-ЗНО для 11-класників з зони АТО та супроводжуючої особи; розробка та розміщення покрокової інструкції про те, як отримати український атестат для 11-класників із зони АТО та АР Крим, на офіційних сайтах МОН, Міністерства соціальної політики, УЦОЯО; 160 дітей на період вступної кампанії проживало в інтернаті в Сєверодонецьку.

7) Інформаційна кампанія «Чистий четвер»

Являла собою цикл регулярних щотижневих прес-конференцій (5 листопада-10 грудня 2015 р.) в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» під загальною темою: «Від екології цінностей – до екології Всесвіту: виклики в умовах глобальних змін клімату», а також круглі столи. Одночасно, виходили тематичні програми, інтерв’ю на радіо, блоги на порталі LB.ua, матеріали на інших медіа-ресурсах. У соцмережі Facebook була створена сторінка інформаційної кампанії «Чистий четвер», на якій і надалі продовжуються висвітлюватися новини та події.


Щотижня відбувалися обговорення окремого аспекту теми. Спікерами були запрошені вчені, політики, митці, дипломати, представники церкви, громадських організацій, журналісти. Була представлена також соціальна реклама на екологічну тематику, зроблена юними журналістами Дитячої медіа-студії “Птахи”. 28 листопада Міжнародна зелена школа спільно з Французьким інститутом та партнерами провела науковий еко-уікенд для всієї родини, під час якого працювали зелені лабораторії Fun Science, відбувся показ французького екологічного спектаклю.Irina's Zhdanova blog Blog of "Clear Thursday" event