+38 098 079 69 73   +38 (044) 288 5075

Пропозиції

Пропозиції щодо проведення інформаційної кампанії "Вступ 2017"

1. Державним органам регулярно моніторити стан проведення інформаційної кампанії.
2. Накласти мораторій до 30 вересня (на період роботи Освітніх Центрів) на процедуру перереєстрації пенсіонерів в Ощадбанку.
3. Залучити капеланів, які працюють у сірій зоні (від Міноборони) до інформування про освіту.
4. Розмістити постери про освіту на порожніх рекламних площах, які є вздовж дороги до КПВВ, зробити нові банери.
5. Розповсюджувати листівки на блокпостах (КПВВ). Наприклад, разом з перевіреним документом (паспортом) можна віддавати листівки.
6. На КПВВ давати по радіо оголошення-аудіоролики про спрощену процедуру вступу, державну цільову програму підтримки студентів ВПО, телефони «гарячої лінії» в регіоні. Ці інформаційні продукти зроблено Фондом "Відкрита політика" і мають статус соцреклами. Звертаємо на цю пропозицію особливу Вашу увагу (додаємо диск в додатку). Відповідні аудіоролики доступні також за посиланнями:
- аудіоролик «Спрощена процедура вступу для молоді з Донбасу - 2017» укр. мовою (1 хв. 06 сек.)
- аудіоролик «Упрощенная процедура поступления для абитуриентов с Донбасса -2017 рос. мовою (1хв. 17 сек.)
- аудіоролик «Державні гарантії рівного доступу до освіти» укр. мовою (60 сек.)
7. Розмістити постери, листівки, наліпки з телефонами регіональних гарячих ліній в АТП, на автовокзалах, в автобусах, які прямують від КПВВ у населені пункти на контрольованій території.
8. Більш активно залучати військово-цивільні адміністрації районів, де знаходяться КПВВ, до поширення інформації: розміщення постерів, роздача листівок.
9. Вирішити гуманітарні проблеми Освітніх Центрів, які знаходяться у сірій зоні: зокрема потреби відновлення водопостачання, ремонту гуртожитків.
10. Розмістити соціальну рекламу у відділеннях Ощадбанків, пенсійного фонду, соцслужбах. Працівникам соцслужб, які працюють з ВПО, дати розпорядження, щодо обов’язкової роздачі листівок (про здобуття української освіти ) особам, які мають дітей шкільного віку, та студентам.
11. Більш активно транслювати в місцевих ЗМІ аудіоролики та анімаційні ролики про освіту.
12. Розмістити відповідну рекламу в місцевій пресі.
13. Проводити регулярні селекторні наради з працівниками Освітніх Центрів, інформаційними управлінням, журналістами на базі ДСНС.
14. Більш активно залучати студентів навчальних закладів, на базі яких працюють Освітні Центри, до інформаційної кампанії (з врахуванням питань безпеки).
15. Вирішити питання спрощеної процедури перетину лінії зіткнення для абітурієнтів, які їдуть в Освітні Центри. На КПВВ впродовж роботи ОЦ (до 30 вересня) необхідний окремий прикордонник з комп'ютером, який би працював з абітурієнтами. З відповідною пропозицією Фонд «Відкрита політика» звернувся до Першого віце-прем’єра Степана Кубіва та представників силових структур, які входять в АТЦ. Просимо також Вашої підтримки.
16. Додати на період вступної кампанії (до 30 вересня) рейси автобусів, які прямують з КПВВ в різні населені пункти. Відновити рейсові сполучення між Майорськом і м. Торецьк та іншими містами Донецької області (сполучення обмежено – є лише з м. Бахмут). Це все створює великі бар'єри у забезпечені рівного доступу до якісної освіти громадянам, які проживають в сірій зоні та на тимчасово непідконтрольних українському Уряду територіях Донбасу.
17. Окремо просимо ОДА Донецької та Луганської областей також звернутись до Міністерства освіти і науки з проханням якнайшвидшого правового врегулювання розподілу резерву економії освітньої субвенції на навчальні заклади, які залишились в ОРДЛО та спрямувати ці невикористані кошти на додаткову оплату вчителям, які здійснюють дистанційне навчання. Фонд «Відкрита політика» неодноразово звертався з цим проханням. Також невідкладного вирішення потребує питання нормативно-правового врегулювання оплати праці вчителів, які здійснюють дистанційне навчання. Фонд провів переговори з департаментом загальної середньої освіти МОН. Проте в умовах децентралізації необхідно також ініціатива органів місцевої влади.